Jdi na obsah Jdi na menu
 


Druhý díl - Jak se tvoří jednotlivé díly

24. 2. 2008

SPECIÁLNÍ DÍLY

Jak vznikají jednotlivé díly seriálu Členové Souboru kreténů? To se dozvíte dnes!

ZDROJ

Zdroj je v tomhle případě velice důležitý a je to první krok k úspěchu. Musíme si všechny informace dát k sobě a vybrat to, co je opravdu nejdůležitější a nejzajímavější. Když nám vznikne výběr toho nejdůležitějšího, tak si to podle naší osnovy, kterou máme k seriálu stanovenou, uspořádáme. Jaké zdroje Jakub Malovaný pro tvorbu seriálu používá? "Tak jsou to všechny knižní publikace, mé soukromé zápisy, které mapují průběh a vývoj souboru a taky novinové články a rozhovory. V neposlední řadě také internet." Ovšem jak je známo, je tu ještě jedna možnost. Můžeme poprosit samotné členy skupiny. V našem případě to byl Ing. Magor. Co tedy kapelník radí, kde seženeme další informace? "Vše, co je potřeba, je i v bookletech našich výběrových cédéček (15 let jsem na Kovárně na plech, Platinum...)."

ZÁPIS

Naše osnova je hotová. Začínáme psát. Vzniká "slohové cvičení", které musí být na určité úrovni a nesmí obsahovat moc pravopisných chyb. "Je jasné, že u známějších postav kapely je informací víc a u méně známých osob to je horší," povídá tvůrce seriálu Jakub Malovaný. Článek už má svou podobu a na řadu přichází kontrola. Kontrola je celkově rychlá. Nejdříve se opravý chyby a potom je dobré si článek přečíst, protože může obsahovat spojení, která nedávají smysl. Když dopadne všechno dobře, článek jde do světa.

FOTOGRAFIE

Článek je vždy doplněn o fotografickou přílohu. Taky tady platí, že známější osoby dostávají více fotek. Je důležité vybrat zajímavou a dobrou fotku. Nekvalitní obrázek nezaujme. Fotografie se musí přehledně rozmístit do textu. Když jsou tyhle úkoly splněny, jeden díl seriálu je na světě!

ČTENÁŘ? MŮŽE POMOCT!

U každého dílu jsou vždy v aktuálním týdnu (týdnu, kdy je článek aktuální) povoleny komentáře. To znamená, že čtenář může sdělit informaci, která nezazněla. A nebo může sdělit svoji připomínku. Tak vznikají jednotlivé díly seriálu Členové Souboru kreténů!

 

Příští díl: Jiří Brábník alias Hadr

 

Autor: Jakub Malovaný