Jdi na obsah Jdi na menu
 


Třetí díl - Ronald Seitl

27. 1. 2008

PRVNÍ SÉRIE

ObrazekDnes si představíme kytaristu souboru Ronalda Seitla. Jak sám uvádí, tak se vždy narodí každý večer. Je přezdíván Pekelná ruka, nebo ještě známěji Kapitán Korkorán. V podstatě se do své role vžije pokaždé, před písní Mexiko. Jako kapitán vykládá o vejcích, které mu ručně zmalovali. Po vzoru význačného britského strunobijce titulován svým kolegou frontmanem občas přízviskem Ron Úd.

Ronald není žádný hudební nováček. Je ostřílený a velmi zkušený kytarista. Kdy přichází do Sester? Pamatuje si ještě dvě společné zkoušky s Nikotýnem. Nikotýn ovšem odchází a tak od roku 1994 patří Ronald k Sestrám. "Já byl příchozí a celý to bylo o tom, že se na zkoušce moc nemluví... Ale atmosféra byla hustá, nebylo to vůbec tvůrčí,"  vzpomíná Ronald. Soubor poté de facto nefunguje a problémy odezní až po odchodu Nikotýna.

Ronald Seitl hrál také v kapelách Hagen Baden a Duní. Před příchodem do Sester hrál hlavně v undergroundových kapelách. Je výborný kytarista, který přinesl do kapely další odlišný zvuk.

Napsal několik, vesměs ostrých (po hudební stránce), popěvků. V kapele byl a je celou dobu. Někteří si ovšem myslí, že nikoliv. V době, kdy soubor prochází další krizí, po smrti bubeníka Hadra, se dělí členové na dvě jádra. To základní jádro je hlavně Sahula, Magor, Fanánek a vidět můžeme i tehdy nového bubeníka Vránu. Proto jsou na desce Zlatí hoši vyfoceni tihle páni. No a Ronald se trochu odklonil, stejně jako Sup II., který byl zrovna na odchodu.

 

Příští díl: Franta Vrána

 

Autor: Jakub Malovaný

 

Komentáře

Přehled komentářů

Pochvala !

(nejsem autor, 20. 4. 2008 17:49)

konečně někdo, kdo jen nekecá a nekritizuje a udělá něco užitečnýho. Díky moc. Super seriál. Sestry si to rozhodně zaslouží. Tak ať opět zanechaj stopy...

super

(syn výčepu :-), 20. 4. 2008 17:48)

je to super akorát o rolandovi a magorovi toho chtělo možná trochu víc ale to je asi tím že těch informací moc není (narozdíl od fananánka o němž by se dalo psát na xxx A4) :-)

Úchylnej nick

(Venca-sekretář:-), 20. 4. 2008 17:48)

Hele fakt se ti to povedlo, těším se na Frantu

hustý

(zéma, 20. 4. 2008 17:47)

je to bezva seriál !! máš v plánu psát i o bejvalejch členec? podle me by to bylo taky hustý