Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pátý díl - Supice

10. 2. 2008

PRVNÍ SÉRIE

ObrazekVeronika Borovková alias Supice se narodila 8. dubna 1972 a do Tří sester přichází po odchodu Supa II. v roce 1996. Její nástroj je, v souboru oblíbený, harmón. Hrála v souborech Bambini di Praga a Česká disharmonie.

Náš pohled bude o pár let zpět. Probíhá causa Sup II. (o ní v pozdějším díle) a tak Sestry nemají harmonikáře. Jednoho dne se zjevil Orozovič a zmínil se o harmonikářce, která bydlí přes chodbu v jeho radlickém vigvamu. Tehdy ještě Veronika hrála se skupinou Česká disharmonie. K Disharmonii přibyla za své čtyřleté epizody na baru Malostranské besedy. Harmonikář skupiny šel na vojnu a kohosi napadlo, že když hraje na klavír, mohla by zkusit i akordeon. Poté naskočila k Sestrám, slovo dalo slovo a z České disharmonie se na čas stala Sesterská předkapela. Jak to vidí sama Supice? "Disharmonie byla vždycky taková anarchistická a krutě undergroundová, takže myslím, že si nějak nepadli do noty. Sice si vydělala na svoje první CD tím, že jezdila se Sestrama, ale... Ani jedna strana už v tom nechtěla nějak pokračovat." Jednoho dne měla vzkaz od pana Doležala (Magora) a zavolala mu. "Bylo to asi čtrnáct dní před křtem Zlatých hochů, kde jsem vlastně hrála. Říkala jsem si, jestli bude konkurs, nebo jestli se na Disharmonii půjdou podívat a on říkal: Já myslím, že  je to dobrý, sejdeme se, dám vám akordy a cédéčka, naučíte se to a za deset dní máte koncert. Je to křest, tak jenom pár písniček," vypráví o příchodu do souboru. Hold Sestry tlačila bota. Na schůzce dostala akordy, cédéčka a deset dní seděla se sluchátkama u počítače. No a po jedné zkoušce v garáži na Petřinách nastopila rovnou na pódium Kovárny.

Supice patří mezi pilíře souboru a pyšní se i několika pěveckými vstupy. Nezapomenutelný je DeDeRon, Venda nebo nový Rendlík.

V průběhu působení u Sester měla krátkou přestávku. Musela na mateřskou dovolenou. ByloObrazek to období, kdy kapela vydávala album Do Evropy nechceme! Na krátko ji zastupuje Hana Lundiaková ze skupiny Rudovous.

Zde je veřejný inzerát, který soubor vydal:

Tři sestry jsou velmi svébytnou kapelou na naší hudební scéně, a tak jsme do sekce novinek přijali i jejich inzerát, třeba odstartuje některého z našich čtenářů do hvězdných výšin českého showbusinessu...

"Vzhledem k očekávaným mateřským povinnostem Veroniky - Supice v příštím roce vypisuje skupina Tři sestry konkurs na dočasné obsazení uvolněného postu harmonikáře. Podmínkou je znalost repertoáru tohoto vokálně-dementního sdružení včetně odehrání příslušných partitur beze zkoušení, dostatečná praxe v oboru (min. 4.c.sk.) a schopnost zapojení do hospodského sboru. Přednost v prvním kole výběru (bude-li kdy jaké) budou mít harmonikáři ženského pohlaví. Zájemci (počítající s 35 zabitými víkendy v roce), nechť zašlou svoje přihlášky společně se stručným životopisem na mailovou adresu magor@trisestry.cz."

Pokud umíte hrát na akordeon, tohle je určitě vaše šance!

Náhrada byla na světě. Po mateřské se Supice vrací a v souboru je dnes vedle Fanánka velmi oblíbená. Mezi její oblíbené kapely patří E!E, MZH, Traband a Gaia Mesiah. Ráda si pochutná na čokoládě.

 

Příští díl: Zdeněk Petr a Jaroušek s Kacafírkem

 

Autor: Jakub Malovaný

 

Komentáře

Přehled komentářů

Magor?

(Magor?, 20. 4. 2008 18:07)

Ona žila s Magorem? Jinak co to že se v jednom příběhu zmíníš o třech lidech? A zrovna v příběhu o Zdendálovi, o kterým je tolik informací.... P.S., Plexis....

Magor

(sedl, 20. 4. 2008 18:07)

Já se jednou na koncertě bavil se Sahulou a ten mi to všechno řikal jenže jsem byl tak nalitej že si z toho pamatuju akorát že byly spolu a maj spolu dítě.

Magor

(Petr, 20. 4. 2008 18:06)

A proč se rozvedla s Magorem? Ví někdo nějaký drby???