Jdi na obsah Jdi na menu
 


Druhý díl - Ing. Magor

20. 1. 2008

PRVNÍ SÉRIE

ObrazekDnes je na programu kapelník Ing. Magor. Na začátek je dobré říci, že je tvrdý, přísný a spravedlivý vedoucí souboru. V kapele je, stejně jako Fanánek, od jejího zrodu a jeho kariéra se zrodila podobně, jako u Fanánka. Mají hodně společného.

Ing. Magor, občanským jménem Tomáš Doležal, se narodil 11. června 1965. Mohli jste vídávat příležitostné vystoupení kapely Traktor, kde hrál spolu s Hadrem, Jírovcem a občas si odskočil se Supem do seskupení Dozadu. Také dřív hrával ve skupině Plexis, nebo Fallen Angel.

"Inženýr je malý velký muž - malý vzrůstem a velký manažerskými schopnostmi," charakterizuje kapelníka Lou Fanánek Hagen. Vůdce Sester hraje na baskytaru a je producent většiny alb souboru. Navíc je vynálezce, takzvaného, Magorova kolečka. O co jde? Jde o skladatelský postup aplikovaný v mnoha písních Tří sester. Samozřejmě je také autor několika textů.

Inženýr je vzdělaný člověk s manažerskými schopnostmi. Přesněji řečeno ČVUT elektro. Jeho aktivity jsou velice bohaté. Tak například: budování pražského restauračního impéria, prodej tanků do Iráku v době embarga, je (nebo byl?) zaměstnán u firmy Technoexport.

Co se koníčků týče, tak určitě má rád sport. Magor je velký sportovec! Mezi jeho oblíbenéObrazek aktivity patří jachting, tenis, hokej, fotbal, lyžování a cyklistika. Rád si poslechne dobrou muziku, a to: Sex Pistols, The Clash, Patti Smith, Boba Dylana nebo Green Day. A co alkohol? Ano, i ten si rád dopřeje. Mezi vyvolené nápoje patří Plzeň, bílý střik a stříbrná tequila.

Teď bych si dovolil připomenou legendární tetičku. Skalní ví a pro ty, kteří netuší, přiblížím. Je to hrdinka písně Namol pít z alba Švédská trojka. Je to skutečná Magorova teta, která sdílí patro Magorovic rodinného domku. V knihách mapující podrobnou historii souboru se můžete dočíst o příhodách, kdy se zkoušelo a pilovalo na nástroje, právě u Magora, a tetička je chodila napomínat.

To že je Magor přísný dokazují i dvě fakta. První je z dob, kdy kapela hrála například v Bzenci na festivalu. Inženýr uděloval Fanánkovi pokuty za krátké vlasy. Postupem času kapela upouští Oi! muziku a jde si svým směrem. Druhý důkaz je taky hodně zajímavý. Otázka na Fanánka - chodíš volit? "Byl jsem asi před rokem a půl, ale nevím, jestli jsem od té doby něco neprosral. My v kapele k volbám musíme, protože Ing. Magor hlídá i tohle."  Hold, díky Magorovi se kapela drží a má řád. Dříve se taky ukazoval jako zpěvák. Například v písni O melouny boj. Dnes můžeme slyšet jeho hlas hlavně v refrénech.

 

Příští díl: Ronald Seitl

 

Autor: Jakub Malovaný

 

Komentáře

Přehled komentářů

Jakuboj

(baskervil, 20. 4. 2008 17:40)

Tak to bylo tak to je (v novém vydání) jsem dostal pod stromeček a nedávno tudíž znovuopět dočetl a o tetičce si nepamatuju ani slovo čoveče! Tak jedině jestli to bylo ve starý knize. No nevadí, hlavně žes to zachytil!Zdar!

tetička

(baskervil, 20. 4. 2008 17:39)

Seš šikovnej, btw v který knize jsi se domáknul o tetičce? Já co si pamatuju, tak jsem o ní nikde nečetl, nebo už jsem to zapomněl teda.

Ty se znáš s Magorem osobne?

(Sup-ice, 20. 4. 2008 17:38)

Ty se znáš s Magorem osobne nebo odkud todle fšechno víš?