Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čtvrtý díl - Franta Vrána

3. 2. 2008

PRVNÍ SÉRIE

ObrazekDnes se seznámíme s druhým bubeníkem Sester, kterým je Franta Vrána. Nebo také Bubenec, Kokeš a Robinson (vlastníci CD Mydlovary vědí). Vlastně i Petr Lukeš. Jen pro pořádek, Petr Lukeš je pravé jméno.

Narodil se 18. dubna 1973?, 1974?, 1978?. Další věc z dílny záhad Franty Vrány. Pravý věk je totiž tajemství. Vystudoval SPŠ strojní a začal se věnovat muzice. Nejdříve působil v seskupení s názvem Školní band LŠU Charlotty Masarykové (spolu s A. Zenklem), potom v Rubikonu a Roe-deer. To ale není vše. Ještě: Pejsek, Meky Žbirka band, Divokej Bill a dost známé Lety mimo. Do Tří sester přichází jako náhrada za Hadra, který tragicky umírá v roce 1996. Před příchodem ovšem bubnoval s Lety mimo a Rány těla, jako předkapela právě Sester. Dnes stíhá kromě Sester bubnovat i v The Radio$tars.

Pojďme se podívat blíže k jeho začátku u Tří sester. Jak už jsem zmínil, tak velký fanoušek hokejového klubu HC Geus okna Kladno přichází do kapely v roce 1996 za Hadra. Když soubor ztratil bubeníka, Fanánek ví kam jít. Pro Vránu šel na jisto. V té době hrál v kapeleObrazek Rány těla. Lanaření do Sester má jeden pikantní podtext. Když Magor a Fanánek měli schůzku v hostinci, odebral se inženýr na WC a tam zastihl adepta na bubenický post zaměstnaného pulírováním mušlí. Jako nejmladší člen výčepního sboru Pekařky zastával Bubenec i tyto tolik nevděčné funkce.

První koncert s novým bubeníkem proběhl v den jeho svátku v lokalitě Věž u Kolína. "Fanánek, jak prožíval ty depky, protože přišel o kámoše, se po koncertě vyjádřil, že si není úplně jistej, jestli se mu chce pokračovat v kapele," vybavuje si Vrána. Všechno se ale otočilo na Dřeváku, kam večer přijely Sestry na soustředění. Druhý den totiž zůstal Vrána sám se Sahulou na chatě a asi tušíte jak to dopadlo. Když se zbytek souboru vrátil z Jablonce nad Jizerou byl úplně na šrot. A Sahula taky. Pro Fanánka to byl zlomový okamžik. "Když jsem viděl, jak  Josef Hurvínek usnul za bubnama, říkal jsem si: Ano, je zpátky. Je to Hadr, líznul ho odněkud shůry," vypráví mistr. No a tak je Franta Vrána natrvalo u Sester.

Je velký lovec žen a sportman. Navíc je svobodný. Na jídlo sní skoro všechno a mezi oblíbené filmy patří Lásky jedné plavovlásky, The Shining a Osudy dobrého vojáka Švejka. Jeho oblíbená kapela je Living Colour.

 

Příští díl: Supice

 

Autor: Jakub Malovaný

 

Komentáře

Přehled komentářů

Vrána

(Sovobodný, 20. 4. 2008 17:53)

Narozen 1978? Ha ha ha! Proto bude mít tento rok krásné 35 -tinky. Hodnotné dary vítány!;-) Prostě trochu starší model. Děfčatům to nevadí, ty to rády voslaví, možná ho i postaví!;-D

Franta

(Venca, 20. 4. 2008 17:52)

Jo Vrána je fakt týpek, a nejlepší jsou ty jeho piva na ex a pak ještě dyž hraje zelenou jednou rukou a druhou pije z flašky

Takto poznáte Vránu...

(MatyD2, 20. 4. 2008 17:52)

Jakube, zapomněl jsi sem připsat, že na všech koncertech(alespoň na většině) je Vrána našrot ještě dřív, než koncert vůbec začne:D I přesto, že je vždycky na koncertu zlitý, tak hraje fakt parádně:) Je to živel!